Acı Kaybımız

Değerli Hocalarım;


Bu haber nasıl, hangi sözcüklerle verilir bilemedim. Sevgili İlhan Başgöz hocamızı kaybettik. Başta, yıllardır hocamızın sağlığı için çırpınan Balım Sultan Hoca olmak üzere hepimizin başı sağ olsun.


Tüm sevenlerinin başı sağ olsun.

İlhan Hoca Ankara'da!

Uzun süredir ABD'de tedavi gören ve en büyük özlemi yurduna dönmek olan Prof.Dr. İlhan Başgöz, Sağlık Bakanlığı'nın ambulans uçağı ile Türkiye'ye geldi.

Bugün Günlerden İlhan Başgöz

O gün hava alanında uçaktan inecek yolcu için "Cumhuriyet'le yaşıt bir aydın, bilim insanı..." insan" değerlendirilmesi yapılıyordu.

İlhan Başgöz İstanbul'da

Prof. İlhan Başgöz'ün tedavisini Türkiye'de sürdürmek için ABD'den çıktığı yolculuk sürüyor. Ambulans uçak, yakıt ikmali için İstanbul'a indi. Ankara'ya gidecek Prof. İlhan Başgöz'ün, Sağlık Bakanlığı'nın talimatıyla Ankara Şehir Hastanesi'ne götürüleceği öğrenildi.


Vatanına Hoşgeldin Hocam.

Müjde! Prof. İlhan Başgöz Yola Çıktı

Prof. İlhan Başgöz hocamız, tedavisini Türkiye'de sürdürmek için ambulans uçakla ABD'den yola çıktı.

Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

İlhan Hocamız’a öğretmenler gününü kutladığınızı ilettim. O da  bütün öğrencileri ile övündüğünü ve kutladığını söylüyordu. 

İlhan Başgöz'den Mesaj Var

Sevgili dostlarımız meslektaşlarımız hocalarımız bizim ( İlhan Hoca ve ben) İndianapolis havaalanından ambulans uçak ile bugün yola çıkmamız bekleniyordu. Fakat Noel tatili ve pandemi koşullarıyla ilgili olarak alana giriş izinleri ve yer hizmetleri konusunda buradan kaynaklı  bir sıkıntı olmuş. Bir iki gün içinde bunun rahatlatacağını ve bizim yola çıkabileceğimizi düşünüyoruz.

Sağlık Bakanlığı ünlü profesör için devreye girdi!

Türk halk edebiyatının en önemli isimlerinden Profesör İlhan Başgöz, yaşadığı Amerika Birleşik Devletleri'nde bir süredir kanser tedavisi görüyordu. 97 yaşındaki Başgöz Türkiye'de iyileşmek istiyordu ancak sağlığı elvermedi. Başgöz'ün Türkiye'ye getirilmesi için birçok kişi serferber oldu ve Sağlık Bakanlığı devreye girdi.